Mgr. Jana Machová
Tel.: +420 724 032 178
Mail.: machova@studio-machova.cz
Hlavní stránka

Baňkování

 
Baňkování přístrojem SPM (Stucion Pump Massage)

Přístrojem SPM (Stucion Pump Massage)

Speciální fyziologická vakuová masáž. Baňkování (někdy také vakuoterapie) je nejen vhodná doplňková metoda klasických masáží, ale slouží i jako samostatná metoda k odstranění celulitidy a detoxikaci organismu. Baňkování je metoda stará několik tisíc let, pochází zřejmě ze staré Číny. Baňkování dokáže odstranit bolesti páteře a pohybového aparátu a také příznivě ovlivňuje funkci vnitřních orgánů. Baňkování spočívá v přikládání skleněných nádobek na pokožku. Přístroj v baňce vytvoří podtlak. Baňka se pak přisaje na kůži, kterou podtlak vtáhne dovnitř. Pokožka se prudce prokrví a zčervená. Tato metoda je však naprosto bezbolestná, pociťujete pouze lehké pnutí, jakoby táhnutí kůže. Baňky se většinou přikládají po dobu 30 minut. Zejména po první aplikaci je možné, že na těle zůstanou v místech, kde byly baňky přiloženy, „modřiny“ – ty však nejsou nebezpečné a během několika dní se samy ztratí.

Ohnivé baňkování

Ohnivé baňkování

Funguje na stejném principu jako baňkování přístrojem SPM s rozdílem, který spočívá v přikládání skleněných nádobek na pokožku, ve kterých se před aplikací plamenem zahřeje vzduch, a tím po přiložení na pokožku vznikne podtlak.

Nejčastěji se setkáváme s přikládáním těchto baněk na záda - na ně se většinou aplikuje 8 - 12 baněk ve dvou souvislých řadách podél páteře. Baňkovat lze oběma metodami téměř cokoliv, dále se baňkování provádí na podbřišku, loktech, kyčelních kloubech, kolenou, chodidlech nebo kotnících. Při baňkování se organismus prohřeje a uvolní. Urychlí se krevní oběh a tělo rychleji vylučuje škodliviny. Baňkování je jedna z mála masážních metod, která je doporučena i při nemoci. Při zvýšené teplotě se baňky mohou přikládat na plíce či průdušky, a tím dochází ke zlepšení dýchání. Obecně lze říci, že baňkování odstraňuje blokády a ztuhlé svaly, detoxikuje organismus, příznivě působí na lymfatický systém, příznivě ovlivňuje problémy se zažíváním a močovým měchýřem, přináší úlevu při astmatu, zánětech a kašli a v neposlední řadě působí proti otokům a bolestem nohou.

JM Studio
Menu

Mgr. Jana Machová Mgr. Jana Machová
Dipl. psychoterapeut

+420 724 032 178
machova@studio-machova.cz

JM Studio
Pod Skalou 262/1
293 01 Mladá Boleslav