Mgr. Jana Machová
Tel.: +420 724 032 178
Mail.: machova@studio-machova.cz
Hlavní stránka

Zdravé cvičení

 
Zdravé cvičení

Osobní trénink

Osobní trénink a dohled vám pomůže zlepšit fyzickou kondici, na které sami pracujete. Takto vedený trénink není nadbytečná záležitost, ale pomůže vám zefektivnit vaše úsilí a dohlédne na to, že je prováděno správnou cestou.

Osobní trénink je určen pro všechny, kteří vyžadují osobní přístup a nevyhovuje jim skupinové cvičení, které postrádá individuální dohled a pozornost. Dokáže vám pomoci od bolestí zad způsobených špatným držením těla a špatnými pohybovými návyky. Slouží jako prevence ke vzniku osteoporózy. Pomáhá přesně formovat postavu (zejména po porodu) správnými a dobře prováděnými cviky.
Při osobním tréninku se zaměřujeme na vytvoření pevného centra těla (pánevní dno, hluboké svaly břicha a hluboké svaly zad). Dále na odstranění svalových dysbalancí (tzn. protažení zkrácených svalů a posílení ochablých svalů), stejně tak jako na s tím související bolesti zad a na špatné držení těla. A taktéž na celkové zformování postavy.

Osobní trénink vychází z metody BOSU CORE a funkčního pánevního dna.

Dá se využít jako pokračování rehabilitace po úrazech či chronických bolestech zad, neboť "centrum síly", tzv. CORE, pomáhá udržet základní polohu těžiště těla v neutrální poloze, a tím pádem nedochází k nadměrnému přetěžování jednotlivých svalových skupin se vznikem svalových dysbalancí. Důraz je kladen na posílení CORE jako opory pro páteř, což je přesně to, co potřebují jak pacienti s bolestí zad, tak rekreační či vrcholoví sportovci. Tato metoda učí používat tělo takovým způso- bem, který nevyvolá nadměrné napětí a přetěžování a také posiluje důležité svaly chránící nosné klouby - především kyčle a kolena.
Pánevní dno je důležité centrum těla. Jeho funkčnost pomáhá při potížích souvisejících s poklesem orgánů, při inkontinenci, bolestech zad, po porodech, gynekologických operacích, problémech s prostatou u mužů a v neposlední řadě i při nedostatečné schopnosti sexuálního prožitku. Slouží ke stabilizaci pánve a vnitřních orgánů.

Při tréninku využívám metody Pilates Institute, posilovací gumy, fitball, overball a BOSU.

JM Studio
Menu

Mgr. Jana Machová Mgr. Jana Machová
Dipl. psychoterapeut

+420 724 032 178
machova@studio-machova.cz

JM Studio
Pod Skalou 262/1
293 01 Mladá Boleslav